O nás

Cyklosalon - Třinec

Firma Cyklosalon v Třinci (dříve Tandem Rucki) vznikla 23. září 1991 kdy se bratři Rudolf a Karel Rucki rozhodli svůj milovaný koníček závodění na silničních kolech rozvinout ve své podnikání. Název „Tandem“ vystihuje píli a úspěchy dvou bratrů Ruckých, proto zvolili název své firmy Tandem. Začátky podnikání v cyklo-branži nebyly jednoduché, začínalo se v malé buňce v Třinci na Kanadě a postupně se firma začala rozvíjet.

Obchod Tandem byl jeden z prvních profi cyklo-obchodů v Třinci zaměřený na potřeby cyklistů v jeho okolí. Postupně se firma rozvíjela a vznikaly pobočky v Českém Těšíně, Karviné, Jablunkově, v Návsí a v samotném Třinci fungovaly tři pobočky (v bývalém Hotelu Steel, u gymnázia Třinec a u krytého bazénu STARS). Poté se přidal syn do šlépějí svého otce Rudolfa a založil firmu v Novém Jičíně pod názvem Tandem M+R. Tato firma působila v Novém Jičíně dlouhých 16 let. Stavba nového obchodu Cyklosalon měla zejména usnadnit podnikání, pobočky se postupně rušily a dá se říci, že se sloučily do jednoho velkého obchodu Cyklosalon.  Michal Rucki po 16. létech působení ve vlastním obchodě v NJ se přidal do Cyklosalonu, nyní byl Tandem Rucki opět „Tandem“. Zakladatel Rudolf Rucki působil i jako předseda cyklistického oddílu TJ TŽ Třinec a společně pořádali v Třinci známý hobby cyklistický závod „Memoriál dr. Kozla“, který se jezdíval na chatu Kozinec.

Cyklosalonu najdete množství cyklo-potřeb, dílů a komponentů na vaše kolo/na váš bike jakožto i snad největší nabídku jízdních kol v celém Třinci od dětských, silničních, trekových/crossových kol až po horská kola a samozřejmě nesmí chybět ani elektrokola, která v současné době jsou na vzestupu a na která se specializujeme. Také široký sortiment výrobců kol od nejlevnějších modelů pro širokou veřejnost až po extra lahůdky pro znalce, kteří neznají kompromis. Setkáte se zde s profesionálně školeným týmem mechaniků-prodavačů, kteří vědí o co jde, protože se sami tímto sportem aktivně zabývají. Proto i rádi poradí ve výběru. V našem e-shopu najdete víceméně celý sortiment nabízených jízdních kol a další produkty, např. i starší modely v akci.

Cyklosalon disponuje dostatkem parkovacích míst. U prodejny je možno i vybraná kola vyzkoušet na parkovišti nebo na příjezdové cestě.

A jak se k nám dostanete? Jednoduše, záleží zda pojedete na svém kole nebo autem. Pokud jste z Třince tak na svém kole můžete projet lesoparkem směrem k „větrníku na Kamionce“ kde vyjedete u hlavní silnice a prakticky přímo po chodníku/cyklostezce se vydáte vpravo ke kruhovému objezdu, kde na vás již vykoukne naše prodejna. Pokud autem, vydejte se směrem na Frýdek-Místek popřípadě směrem na Jablunkov a u čerpací stanice Shell na kruhovém objezdu nás nemůžete minout.
Kde nás najdete

Cyklosalon
Oldřichovice 1009
73961 Třinec - Oldřichovice

Tel.: +420 777 896 152
IČ: 42868203
DIČ: CZ42868203