O nás

Cyklosalon - Třinec

Firma Cyklosalon v Třinci (dříve Tandem Rucki) vznikla 23. září 1991 kdy se bratři Rudolf a Karel Rucki rozhodli svůj milovaný koníček závodění na silničních kolech rozvinout ve své podnikání. Název „Tandem“ vystihuje píli a úspěchy dvou bratrů Ruckých, proto zvolili název své firmy Tandem. Začátky podnikání v cyklo-branži nebyly jednoduché, začínalo se v malé buňce v Třinci na Kanadě a postupně se firma začala rozvíjet.

Obchod Tandem byl jeden z prvních profi cyklo-obchodů v Třinci zaměřený na potřeby cyklistů v jeho okolí. Postupně se firma rozvíjela a vznikaly pobočky v Českém Těšíně, Karviné, v Jablunkově, v Návsí.

Rozhodnutí umožnit zákazníkům výběr z rozmanitého až nepřeberného množství modelů kol a cyklistických potřeb vystavených na jendom místě a pod jednou střechou stálo za odvážným krokem, sloučením stávájících poboček od jednoho rozsáhlého, nově vybodovaného obchodu, který byl otevřen v roce 2016.

Od roku 2016 v Cyklosalonu též působí Michal Rucki, syn Rudolfa Ruckiho. Michal Rucki se již dříve vydal ve šlépějích svého otce Rudolfa, 16 let provozoval svůj cyklo-obchod pod názvem Tandem M+R v Novém Jičíně. Vstupem Michala Ruckiho do Cyklosalonu se stal "Tandem Rucki" opět tandemem v právém slova smyslu.

Zakladatel Rudolf Rucki působil i jako předseda cyklistického oddílu TJ TŽ Třinec a společně pořádali v Třinci známý hobby cyklistický závod „Memoriál dr. Kozla“, který se jezdíval na chatu Kozinec.

Cyklosalonu najdete množství cyklo-potřeb, dílů a komponentů na vaše kolo/na váš bike jakožto i snad největší nabídku jízdních kol v celém Třinci od dětských, silničních, trekových/crossových kol až po horská kola a samozřejmě nesmí chybět ani elektrokola, která v současné době jsou na vzestupu a na která se specializujeme. Také široký sortiment výrobců kol od nejlevnějších modelů pro širokou veřejnost až po extra lahůdky pro znalce, kteří neznají kompromis. Setkáte se zde s profesionálně školeným týmem mechaniků-prodavačů, kteří vědí o co jde, protože se sami tímto sportem aktivně zabývají. Proto i rádi poradí ve výběru. V našem e-shopu najdete víceméně celý sortiment nabízených jízdních kol a další produkty, např. i starší modely v akci.

Cyklosalon disponuje dostatkem parkovacích míst. U prodejny je možno i vybraná kola vyzkoušet na parkovišti nebo na příjezdové cestě.

A jak se k nám dostanete? Jednoduše, záleží zda pojedete na svém kole nebo autem. Pokud jste z Třince tak na svém kole můžete projet lesoparkem směrem k „větrníku na Kamionce“ kde vyjedete u hlavní silnice a prakticky přímo po chodníku/cyklostezce se vydáte vpravo ke kruhovému objezdu, kde na vás již vykoukne naše prodejna. Pokud autem, vydejte se směrem na Frýdek-Místek popřípadě směrem na Jablunkov a u čerpací stanice Shell na kruhovém objezdu nás nemůžete minout.
Kde nás najdete

Cyklosalon
Oldřichovice 1009
73961 Třinec - Oldřichovice

Tel.: +420 777 896 152
IČ: 42868203
DIČ: CZ42868203