Poradna

JAK VYBRAT KOLO? (Kategorie)

 • Horská kola - Pro každého vyznavače jízdy v horském terénu existuje optimální typ horského kola. Někdo má rád jízdu na kole bez odpružení v zadní části. K projížďkám v technicky náročném terénu je vhodnější plně odpružené kolo. Typ horského kola si tedy vybírejte podle toho, jaký styl jízdy upřednostňujete.
 • Kolo s pevným rámem Takzvaný HARD TAIL. U tohoto typu nemá rám v zadní části odpružení. Nízká hmotnost, minimální údržba a levnější pořizovací náklady jsou hlavními přednostmi kola s pevným rámem.
 • Celoodpružená horská kola - tzv. "Fully"  Taková kola se hodí především těžkého, kamenitého a kořenového horského terénu. Mají sportovní charakter a jsou velmi pohodlná a bezpečná. Je velmi spolehlivé ve sjezdech a při jízdě se s ním rozhodně nudit nebudete. S odpruženým předním i zadním kolem překonáte každou překážku. Celoodpružená kola zůstávají i při náročných sjezdech stabilní a bez problémů drží stopu. Pro ty, kteří jezdí sjezdy agresivně  a nechtějí se vzdát svého pohodlí.
 • Krosová kola jsou kompromisem mezi robustností horských kol a lehkostí kol silničních. Užší pláště zaručují menší valivý odpor. Krosová kola jsou vhodná pro jízdu na cyklostezkách i v lehkém terénu.
 • Horská kola 29", jejichž trend přichází z USA, charakterizuje vynikající stabilita a velká bezpečnost. Díky velkým kolům při překonávání překážek nemusí cyklista vynaložit tolik síly než u klasických 26“ modelů. 29“ poskytnou jezdci větší jistotu, v terénu jsou stabilní, ve sjezdu velmi dobře drží stopu. 29“ kola jsou v porovnání s klasickými 26“ modely delší a je potřeba se s nimi více sžít.
 • Horská kola 27,5", nová velikost kol mezi zavedenými 26“ a 29“ modely kombinuje přednosti obou kategorií: na jedné straně stabilita a bezpečnost 29“ kol, na druhé straně lehkost a dobrá ovladatelnost kol 26“. Především to je rozměr, který dává nové možnosti lidem menšího vzrůstu.
 • Dámská horská kola. Horská kola jsou sice doménou mužů, ženy ale nezůstávají pozadu! Existuje mnoho důvodů, proč si vybrat z bohaté nabídky dámských horských kol. Nejde pouze o vzhled. Dámská horská kola mají odlišnou geometrii rámu, které respektuje stavbu ženského těla. Liší se kratší vzdáleností mezi sedlem a řídítky.
 • Silniční kola jsou lehká a mají minimální aerodynamický odpor. Silniční cyklistika je sport pro ty, kteří milují rychlost a ubíhající kilometry. Díky optimální výbavě vás nezdolá únava ani na dlouhých tratích.
 • Gravel kola jsou lehká a mají minimální aerodynamický odpor stejně jako u silničních kol. Gravel (od anglického slova "šotolina nebo také písek/štěrk) kola jsou pro ty, kteří milují rychlost a chtějí se i vyřádit v nezpevněném terénu. Výhodou těchto kol jsou například pevné osy v nábojích.
 • Dětská kola Pro děti znamená kolo něco víc než jen sportovní vybavení. Je to i hračka, která je doprovází při setkáních s kamarády a proto je jízda na kole na seznamu nejpopulárnějších volnočasových aktivit na předním místě. Pro bezpečnou jízdu na kole je u dětí nejdůležitější, aby lehce dosáhly na brzdové páky. Většina dětských modelů je vybavena zpětnou pedálovou brzdou. Přibližně v předškolním věku mohou děti začít jezdit na kolech s přehazovačkou a kompletním vybavením.

Další kategorií jsou ELEKTROKOLA "naše Specialita"

 • Horská elektrokola jsou díky svému zpracování ideální pro jízdu v terénu. Stejně jako klasická horská kola mají totiž pevnou konstrukci a širší kola. Typický je pro ně motor chráněný před prachem, bahnem, vlhkostí a dalšími nástrahami nepříznivého počasí. Zvažte podle jakých parametrů horské elektrokolo vybrat.
 • Trekové elektrokolo využijete pro cesty do práce či na výlety po cyklostezce či pěšinou. 
 • Horské elektrokolo je ideální především pro jízdu v terénu, například v lese, po nezpevněné cestě podél řeky či svažitým údolím. 
 • Celoodpružené horské elektrokolo. Disponuje tlumením jak na předním, tak i na zadním kole, takže se bez problémů můžete projet horským terénem a poradíte si dobře i s určitým klesáním při jízdě z kopce např. na různých flow trailech apod. Nevýhodou celoodpružených variant je vyšší cena.Kde nás najdete

Cyklosalon
Oldřichovice 1009
73961 Třinec - Oldřichovice

Tel.: +420 777 896 152
IČ: 42868203
DIČ: CZ42868203